CELE I ZADANIA

Rozwijamy, uczymy, wspieramy, integrujemy.

Celem Przedszkola jest:

Jesteśmy katolicką , niepubliczną placówką oświatową. Przedszkolem prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Świętej Elżbiety Prowincji Katowickiej.

Działamy na terenie miasta Ruda Śląska w dzielnicy Orzegów. Nasze cele i zadania statutowe pozostają w bezpośrednim związku z religią katolicką. Wiara i etos religii katolickiej stanowią podstawę wychowania i nauczania dzieci.

Celem Przedszkola jest:

1. Wspomaganie indywidualnego rozwoju dzieci oraz udzielanie dzieciom pomocy psychologiczno – pedagogicznej.
  2. Sprawowanie opieki nad dziećmi odpowiednio do ich potrzeb oraz możliwości przedszkola.
  3. Współdziałanie z rodziną, pomaganie jej w wychowaniu dzieci w myśl zasad i pedagogiki chrześcijańskiej oraz pomaganie w przygotowaniu ich do nauki szkolnej.
  4. Wychowanie dzieci ukierunkowane na przyjęcie wartości Ewangelii , jako zasadniczych wartości życia.

Nasze zamierzenia realizujemy w szczególności przez:

1. Indywidualny kontakt z każdym dzieckiem oraz rozmowy indywidualne z rodzicami.
  2. Zapewnienie opieki i wspomaganie rozwoju dziecka w przyjaznym, bezpiecznym i zdrowym środowisku
  3. Zebrania z rodzicami.
  4. Msze Św. Dla dzieci, rodziców.
  5. Uroczystości i imprezy przedszkolne.
  6. Udostępnianie dzieciom różnorakich środków dydaktycznych.
  7. Uczestniczenie dzieci w konkursach plastycznych, recytatorskich, przeglądach, festiwalach muzycznych, olimpiadach itp.